Цікавинки


     Літо у розпалі й можна можна робити стільки цікавих і веселих речей: їсти морозиво донесхочу, купатись у річці до зморщеної шкіри, гасати на велосипеді цілий день, гуляти з друзями з ранку до вечора. А можна придумати ще безліч класних розваг разом з мамою і татом. І якщо мама з татом прочитають цю статтю, то можете бути впевненими, що їхні діти не будуть мати влітку часу навіть вгору глянути: адже скільки всього можна за три місяці спробувати, керуючись незвичайними порадами, наведеними нижче.

Дидактична гра "Знайди спільне"




«ІГРИ, ЩО СПРИЯЮТЬ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДОШКІЛЬНИКІВ»
Гра-вітання «Веселі звірятка».
Мета: створювати психоемоційний комфорт.
Дітям пропонується привітатись, як «веселі котики» — торка­ючись плечима одне одного та говорячи: «Мур-мур-мур», потім, як «веселі песики» — торкаючись ступнями та говорячи: «Гав-гав-гав», як «веселі ведмедики» — торкаючись спинами, тручись одне об од­ного (діти об'єднані у пари).
Гра «Подаруй подарунок другові».
Мета: виховувати доброзичливість.
Діти передають одне одному м'ячик і називають подарунки, які вони хотіли б подарувати одне одному.
Гра «Опиши друга».
Мета: виховувати доброзичливість, уважність одне до одного.
Діти об'єднуються у пари, уважно розглядають одне одного, по­тім розвертаються та спинами торкаються одне одного. Психолог за­питує у дітей-партнерів про зовнішній вигляд, колір очей, волосся, одягу. Опис порівнюється з оригіналом і робиться висновок про те, наскільки діти уважні одне до одного.
Психологічний етюд «Відвідування хворого друга».
Мета: виховувати доброзичливість, емпатію.
Одна дитина грає роль «хворого» друга. Решта дітей прийшли його провідати, принесли з собою гостинці, вкривають хворого ков­дрою, наливають теплого чаю, жаліють його, поглядають на нього зі співчуттям, лагідно посміхаються. Психолог наголошує на тому, що коли люди піклуються одне про одного, тоді хворим легше пере­бороти хворобу, знайти в собі сили швидше одужати.
Гра «Поклич лагідно».
Мета: виховувати доброзичливість до інших.
Діти стоять у колі. Одна дитина стоїть у центрі кола. Вона почи­нає кликати іншу дитину, лагідно називаючи її ім'я та кидаючи їй декілька разів м'яч. Потім перша дитина запитує: «Я гралась з то­бою, а з ким хочеш гратись ти?» І так по черзі.
Гра «Зобразіть предмет».
Мета: закріплювати знання та вміння користуватися мімікою та жестами..
Кожна дитина отримує предметну картинку, яку вона повинна без слів, за допомогою міміки та жестів показати решті дітей, а ті, у свою чергу, повинні її відгадати та назвати.
Гра «Склади картинку».
Мета: виховувати доброзичливість.
Діти об'єднуються у пари. Кожна пара повинна скласти картин­ку з частинок (пазлів). Діти повинні працювати злагоджено, ввічли­во звертатись одне до одного
Гра «Невербальна казка».
Мета: розвивати невербальне спілкування.
Діти не вербально показують казку «Ріпка» («Колобок»), зазда­легідь домовившись про роль кожного.






Цікаві факти про дітей

 Картинки по запросу "картинки про дітей"

Діти - справжнє диво, яке дарує батькам і оточуючим масу нових емоцій, позитивний заряд, а ще, дитячий світ - джерело дивовижних фактів:
• Корейські діти виявляється набагато старші своїх однолітків з інших країн! Думаєте дурість? А ні, насправді вік дитини в Кореї починають розраховувати не з моменту її появи на світ, а з моменту зачаття, тобто всі дев'ять місяців, які дитина провела в утробі матері, враховуються!
• Вам здається, що ваш малюк занадто голосно кричить? Але, це характерно для всіх дітей! Голос трирічної дитини звучить гучніше, ніж шум 200 дорослих голосів одночасно. Такий тембр потрібен дітям для того, щоб мама завжди могла почути свого малюка.
• Колінні чашечки формуються у дітей тільки після трьох років, кістки у дітей дуже еластичні, тому навіть при таких частих для маленьких дітей падіннях, переломи трапляються рідко - природа все передбачила.
• У Японії забороняється вживати слова "нехороший" і "поганий" щодо дітей, та в цілому проявляти негатив до молодого покоління. Наприклад, на шкільних велосипедних стоянках є тільки два типи табличок: «Як хороші діти ставлять велосипеди» та «Як хороша дитина не поставить свій велосипед».
• Мама-рекордсменка, народила 69 дітей за все життя! А ось у фараона Рамзеса було близько 200 дітей, але, звичайно, від різних жінок. А ось у султана Ісмаїла з Марроко зараз 548 синів і 340 дочок, в його неосяжному і плідному гаремі щомісяця з'являється новонароджений!
• Найдавнішій дитячій іграшці близько 3000 років і зберігається вона в Луврі, знайдено цей скарб археологами, на території Стародавньої Персії.
• Слова «мама» і «тато» в більшості світових мов подібні за звучанням або навіть римуються, і справа навіть не в споріднених мовах. Ці слова в основному - перші склади і літери, які промовляють малята. 
 
Цікаве заняття для дітей з батьками під час карантину


 


Розвивамо увагу, пам'ять, вдосконалюємо знання про навколишній світ та слух

Якщо прислухатися, то можна почути звуки, які не помітні у щоденній рутині.
Аби зацікавити дитину, можна запропонувати їй зібрати в кімнаті будь-які предмети, починаючи від дета
лей конструктора, закінчуючи — подушкою. Предмети повинні бути різного розміру та матеріалу.
Візьміть зручний ударний предмет, паличка для суші, ложка чи барабанна паличка, запропонуйте дитині постукати та послухати звук кожного вибраного предмета.
Наступним етапом буде розпізнання звуку.
Не дивлячись на предмет, по якому стукає мама або тато, дитина повинна впізнати, що це за предмет. Це дуже цікаво і корисно.



Розвиваючі завдання та ігри як засіб активізації навчально - пізнавальної дільності.

Знання дитини засвоюються там, де вони стають чимось своїм, що зачіпають  власні думки і почуття. Саме розвиваючі завдання та ігри  є одним з найдієвіших засобів активізації навчально - пізнавальної діяльності. Пропонуємо вашій увазі декілька таких ігор.




Детальніше:



Мовні ігри

Завдяки мовним іграм діти опановують культуру мовлення та спілкування, у них формується виразність і чіткість вимови слів, правильний наголос, грамотність, уміння висловлювати свої думки. Пропонуємо вашій увазі кілька мовних ігор Фесюкової Л. Б.




Детальніше:



Екологічні ігри

Як виховати правильне поводження з природою, дбайливе ставлення до птахів, тварин, інтерес до таємничого й загадкового світу рослин? Як природа нас годує, напуває, як вона часом "пустує", захищає, радує, вчить і допомагає - про все це діти дізнаються з екологічних ігор  Фесюкової Л.Б.






Суспільні ігри

Ігри з опорою на наочність, словесні, з правилами та ігровими ситуаціями в доступній та цікавій формі розвивають пізнавальність, допитливість, бажання осягати різноманітний світ, який перебуває зовсім поруч або геть далеко.


Детальніше:


 Ось такі прості, але дуже цікаві способи для творчих вечорів ми пропонуємо вам та вашим діткам. Озбройтеся всім необхідним, знайдіть час і проведіть його з користю для всієї родини!
 Чари
«Море в пляшці» здасться дитині справжнім дивом, коли вона буде створювати своє «море» і бачити, як «оживають» його жителі.
Візьміть звичайну прозору пляшку, налийте води і додайте синій або блакитний харчовий барвник (можна звичайну синьку, також підійде фарба для пасхальних яєць). Потім, нехай дитина по черзі занурює всередину маленькі мушлі, намистинки або блискітки, дрібні іграшки, целофанову медузу (зі шматка целовану створити медузу, перев'язавши його ниткою посередині, з одного боку порізати хвіст на смужки). Наостанок потрібно додати 1-2 ч.л. рослинної олії, закрити кришку, збовтати і спостерігати як «оживають» морські жітелі.
Ось такі прості, але дуже цікаві способи для творчих вечорів ми пропонуємо вам та вашим діткам. Озбройтеся всім необхідним, знайдіть час і проведіть його з користю для всієї родини!

Логіка для дітей.  

Гра, впізнай тварину за її голосом. Як розмовляють тварини.






"Цікавинки для кмітливих діток"





Вчимо назви пальчиків



Корисні підказки. Імунітет


Малювання в пакеті — ще один спосіб розвивати моторику і фантазію





Цей цікавий спосіб малювання має свій плюс в тому, що після малювання вам не доведеться відмивати малюка і ще півквартири від фарб. Крім того, це чудовий спосіб зайняти дитину в гостях або в кафе. А ще сподобається діткам як незвичайний спосіб, а незвичайне і нове — завжди цікаво. Також, це чудовий спосіб пофантазувати!
Приготуйте:
-пакет з зіп-застібкою;
-скотч;
-пальчикові фарби (вони мають чудову для такої справи консистенцію).
Отже, візьміть пакет і покладіть в нього по чайній ложці фарб різних кольорів. Краще не змішувати в одному пакеті більше двох кольорів, інакше в результаті вийде чорно-сіра маса. Хоча в цьому теж є щось привабливе. Щільно закрийте замок на пакеті. Тепер за допомогою скотча приклейте пакет з фарбою на віконне скло, можна також приклеїти на двері або на стіл. Дитина отримає величезне задоволення від натискання на пакет пальчиками і спроб змішати фарби.


Немає коментарів:

Дописати коментар